امروزه پنجره‌ آلومینیومی از جمله پنجره‌هایی است که عملکرد بسیار زیادی دارد و همچنین در بازار بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته است. بطوری کلی این نوع پنجره‌ها در مدل‌های مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند و شما می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. در این مقاله قصد داریم شما را با پنجره‌های آلومینیومی نرمال بریک آشنا کنیم. یکی از انواع پنجره‌هایی که بسیار مورد توجه قرارگرفته است پنجره‌های نرمال است و در هر مکان و محیطی و شهرهای بزرگ و کوچک قابل استفاده هستند. پروفیلی که در این پنجره‌ها استفاده می‌شود باعث شده که عملکرد بسیار خوبی و مقاومت بالایی داشته باشند و همچنین با ظاهری زیبا عرضه شوند.

بنابراین باتوجه به مطالب ذکر شده می‌توان گفت که پنجره‌های آلومینیومی نرمال بریک یکی از بهترین پنجره‌هایی می‌باشد که شما می‌توانید انتخاب کنید.

میخواهیم بیشتر بدانیم در باره :

1 . اجرای پنجره نرمال بریک
2 . انواع پنجره نرمال بریک
3 . نمونه کارهای پنجره نرمال بریک
4 . کاربردهای پنجره نرمال بریک
5 .آیا پنجره نرمال بریک امن هستند؟

مشخصات پنجره نرمال بریک

پنجره آلومینیومی نرمال بریک ضخامت و نوع پروفیل و شکل هندسی آن اهمیت بسیار بالایی دارد. درصورتی که هندسی و ضخامت پنجره استاندارد باشد مقاومت و تحمل پنجره هم بسیار بالا است. یکی دیگر از مهمترین مشخصات پنجره نرمال بریک نوع شمشی و یراق‌ آلات استانداردی که در تولید این پنجره‌ها مصرف شده است، می‌باشد. برای ساخت و طراحی یک پنجره نرمال بریک استاندارد باید حتما از شمش با گرید 6063 استفاده شود. امروزه به دلیل اینکه قیمت پنجره‌های آلومینیومی نرمال بریک از پنجره ترمال بریک کمتر است، گاهی ممکن است که از شمشی استفاده شود که غیراستاندارد باشد و یا حتی از ضایعات استفاده کنند. در نتیجه با کاهش کیفیت محصول، مقاومت پنجره کاهش می‌یابد همچنین باعث می‌شود که پنجره دیگر تحمل وزن شیشه با فشار حاصل از باد را نداشته باشد.  

نمونه کار های پنجره نرمال بریک

نرمال بریک چیست ؟

به پنجره‌های آلومینیومی معمولی ، پنجره نرمال بریک می‌گویند. پنجره‌های نرمال بریک برای عایق کردن فریم ، چهارچوب و.... از هیچگونه لایه یا اتصالاتی در پروفیل اولیه استفاده نشده است. در واقع تمام پروفیل از آلومینیوم است. پنجره‌های نرمال بریک در برابر سرما و گرما عایق نیستند و به دلیل جنس آلومینیومی که دارند رسانای حرارتی بسیار بالایی دارند. اما در برابر گرد و غبار و آلودگی و صدا کاملا عایق هستند. برخلاف پنجره ترمال بریک که از پلی آمید استفاده می‌شود و مقاومت بالایی دارند پنجره‌های نرمال بریک مقاومتی ندارند و باید حتما در تولید این پنجره‌ها از یراق آلات مناسبی استفاده شود. بطور کلی برای اینکه یک پنجره نرمال بریک کاملا استاندارد و مناسب باشد باید مواد اولیه بکار رفته آن استاندارد و نصب استاندارد و تولید آن کاملا استاندارد باشد.

انواع پنجره نرمال بریک

پنجره‌های آلومینیومی نرمال بریک در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. در این قسمت از مقاله به معرفی انواع این نوع پنجره‌ها می‌پردازیم.

پنجره‌های نرمال بریک بازشو کشویی : در این نوع پنجره‌ها با توجه به ابعاد و اندازه و استحکام مورد نیاز از پروفیل‌هایی با کدهای مختلف استفاده می‌کنند. پنجره‌های نرمال بریک کشویی مزایای بسیاری از جمله ثبات در رنگ، دارای استحکام بالا، قابلیت استفاده از شیشه دوجداره دارند . این نوع پنجره‌ها باز و بسته شدن راحت و آسانی دارد به همین دلیل از گذشته تا کنون از محبوب‌ترین و پرفروشترین پنجره‌ها محسوب می‌شود.

 

پنجره‌های نرمال بریک بازشو لولایی: یکی از متداولترین سیستم‌ها در پنجره نرمال بریک، سیستم بازشو لولایی است. این پنجره‌ها دارای ضخامت، عرض و ابعاد متفاوتی است در نتیجه از سیستم‌های مختلفی در تولید آنها استفاده می‌کنند. مزایای این پنجره مقاوم بودن در برابر شرایط جوی مختلف، آب‌بندی و هوابندی و دارای ثبات رنگی و رنگ‌پذیری می‌باشد. معمولا قیمت پنجره نرمال بریک بازشوی لولایی به دلیل اینکه در هر متر مربع از مقدار کمتری پروفیل آلومینیومی استفاده می‌شود نسبت به قیمت پنجره نرمال بریک بازشو کشویی کمتر و مناسب‌تر است و بیشتر مورد استقبال عموم قرار می‌گیرد.

بهترین پروفیل پنجره نرمال بریک

بهترین پروفیلی که در پنجره‌ها استفاده می‌شود دو نوع هستند پروفیل ثابت و پروفیل متحرک. پروفیل‌های ثابت معمولا باز نمی‌شوند و در ویترین‌ها استفاده می‌شود. پروفیل متحرک از گذشته تا امروز برای استحکام پنجره‌ها استفاده می‌شد اما امروزه علاوه بر استحکام برای عایق‌بندی پنجره‌ها استفاده می‌شود. پروفیل نرمال بریک که در پنجره‌های آلومینیومی استفاده می‌شود معمولا در چندین حالت بازشو تولید می‌شوند و بهترین حالت بازشو این نوع پروفیل لولایی است که پنجره 180 درجه باز می‌شود و از پرطرفدارترین پروفیل‌ها محسوب می‌شود.

علت نام گذاری پنجره نرمال بریک چیست و نحوه عملکرد آنها چگونه است؟

علت اینکه برخی از پنجره‌های آلومینیومی نرمال بریک نام‌گذاری می‌شوند این است از سیستم نرمال بریک در قاب و فریم این پنجره‌ها استفاده شده است اما از هیچگونه لایه و اتصالی برای عایق کردن این نوع پنجره‌ها در پروفیل آنها بکار نرفته است. برای عملکرد بهتر این نوع پنجره‌ها باید از یراق‌ آلات استاندارد و شیشه و قاب یا فریم دوجداره استفاده کرد تا کیفیت پنجره بیشتر شود. معمولاً عایق حرارتی و انتقال گرما در پنجره نرمال بریک ضعیف است حتی اگر از شیشه‌های دوجداره استفاده شود چون قاب پنجره از عایق ضعیفی ساخته شده است.علت اینکه عایق این پنجره‌ها ضعیف می‌باشد این است که آلومینیوم نرمال بریک یک فلز رسانا است.

مزایای استفاده از سیستم های نرمال بریک

استفاده از سیستم نرمال بریک در پنجره‌های آلومینیومی مزایای بسیاری دارد ازجمله:

1 . نسبت به حرارت ، صوت ، رطوبت عایق‌بندی هستند.

2 . با محیط زیست کاملا سازگار هستند.

3 . مقاومت بالا در برابر آلودگی و یا گرد و غبار

4 . دارای تنوع رنگ‌های زیبا

5 . در برابر تغییر رنگ بسیار مقاوم هستند.

6 . قابل اشتعال نیستند.

7 . در برابر فشار باد بسیار مقاومند.

8 . نصب آسان و راحت

9 . در برابر عوامل محیطی مختلف بسیار مقاوم هستند.

10 . مقاوم در برابر تابش افتاب

ویژگی های پنجره نرمال بریک

پنجره‌های آلومینیومی که از سیستم نرمال بریک استفاده می‌شود ویژگی‌های بسیاری دارند که عبارتند از:

1 . قابلیت استفاده از شیشه دو جداره یا شیشه سه جداره

2 . امکان استفاده از شیشه‌ سکوریت  و شیشه لمینت

3 . استفاده از یراق‌آلات متنوع مثل یراق‌آلات کشویی، محوری، دو‌حالته، سرویسی و...

4 . تولید و طراحی پنجره‌هایی با ابعاد مختلف بدون هیچگونه محدودیتی.

5 . قابل استفاده از رنگ‌های متنوع.

6 . تولید پنجره‌هایی با مقاومت و استحکام بالا

7 . امکان تولید پنجره‌های آلومینیومی نرمال بریک هوابندی و آب‌بندی مناسب.

8 . استفاده از لاستیک‌های مخصوص آب‌بندی، برای مقاوم بودن در برابر بارش باران

 

قیمت پنجره نرمال بریک

عوامل مختلفی بر قیمت پنجره نرمال بریک تأثیر می‌گذارد از جمله:

1 . ابعاد و اندازه فریم پنجره‌ ها

2 . ابعاد و تعداد پنجره‌ های بازشو

3 . ضخامت پنجره

4 . برند پروفیل

5 . نوع پروفیل بکار رفته در پنجره بازشوی لولایی یا کشویی

6 . کیفیت ساخت

7 . نوع محصولاتی که در پنجره آلومینیومی بکار رفته است.

8 . نوع یراق و برند آن

9 . نوع و برند رنگی که استفاده شده است.

در صورتی که قصد خرید پنجره آلومینیومی نرمال بریک دارید علاوه بر درنظر گرفتن بودجه باید تمام مواردی که ذکر شد و بر قیمت پنجره تأثیر می‌گذارد در نظر داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه خریدی مطمعن و به‌صرفه داشته باشید از مشاوران و کارشناسان ما در این زمینه کمک بگیرید.

سخن آخر

همانطور که می‌دانید پنجره‌های آلومینیومی در مدل‌های مختلف طراحی و تولید شده و به بازار عرضه می‌شوند. پنجره نرمال بریک در انواع مختلف پنجره کشویی، پنجره لولایی و.... تولید می‌شوند که مواد مصرفی در این نوع پنجره‌ها شمش یا بلیت می‌باشد که باید با گرید استاندارد بکار روند. پنجره نرمال بریک از چندین قسمت تشکیل شده است از جمله: یراق‌آلات، واشر، پروفیل‌ها مثل پروفیل سری، فریم و زهوار، لنگه.

ما در این مقاله همراه شما بودیم که راهنمایی و اطلاعات لازم درباره پنجره‌های آلومینیومی نرمال بریک در اختیارتان قرار دهیم تا شما بتوانید بر این اساس نسبت به خرید این نوع پنجره‌ها اقدام کنید.

پنجره نرمال بریک 03

مقالات و اخبار