در سال های اخیر درب سکوریت جای خود را در فضای شهری و معماری مدرن باز کرده و کمتر کسی است که با رفتن به بانک , بیمارستان یا دیگر مراکز درمانی یا فروشگاه ها و پاساژها با این درها روبرو نشده باشد. نمای شیشه ای این درب ها هماهنگ بیشتری با ساختمان سازی مدرن دارد و به همین دلیل بیشتر مورد توجه افراد قرار می گیرد و در سالهای اخیر بیشتر از آن استقبال شده است . دلیل این استقبال مزایای فراوانی است که این درب ها دارد و در عین زیبایی و شیک بودن و طراوتی که به محیط می بخشد از کیفیت بالایی هم برخوردار هستند . این درب ها از متریال شیشه تولید شده اند که طی عملیات حرارتی خاصی که به روی آنها صورت گرفته است نشکن و مقاوم و در اصطلاح سکوریت شده اند. مقاومت بالا در برابر ضربه و حرارت از خصوصات این درب ها است . همچنین در برابر رطوبت هم مقاومت بالایی درند و مانند متریال های دیگر به مرور زمان نمی پوسد یا زنگ نمی زند. به همین دلیل چه در نماهای بیرونی و چه در فضاهای داخلی مانند سرویس های بهداشتی کاربردی و قابل استفاده هستند. شاید تا چند سال قبل استفاده از درب های سکوریت خاص مکان های عمومی و نماها ی خارجی خانه ها بود اما اکنون به فضای خصوصی و نمای داخلی خانه ها  هم راه یافته است و برخی از افراد برای پارتیشن بندی یا درب سرویس های بهداشتی از درب سکوریت استفاده می کنند.

میخواهیم بیشتر بدانیم در باره :

1 . اجرای درب سکوریت
2 . انواع درب سکوریت
3 . نمونه کارهای درب سکوریت
4 . کاربردهای مختلف درب سکوریت
5 .آیا درب سکوریت امن هستند؟

اجرای نصب درب سکوریت

درب سکوریت باید توسط افراد متخصص و ماهر طراحی و اجرا شود چون متریال اصلی آن که همان شیشه سکوریت است به اندازه ای مقاوم است که بعد از سکوریت شدن قابل برش نیست , بنابراین باید همه ی مراحل اندازه گیری طراحی و برش قبل از سکوریت شدن صورت بگیرد. همچنین درب سکوریت باید توسط افراد کاربلد و ماهر و متخصص در این زمینه نصب شود تا به خوبی عمل کند و مشکلی نداشته باشد.

انواع درب سکوریت

با استقبال فراوانی که از درب های سکوریت شده است و روز به روز هم بیشتر می شود و استفاده از شیشه و درب های سکوریت به یکی از المان های معماری مدرن تبدیل شده است. دیگر به ندرت بانک فروشگاه درمانگاه و.. را می بینید که ورودی آن درب سکوریت و شیشه ای نباشد . به دلیل این استقبال گسترده که در سازه های مختلف از درب های سکوریت می شود این درب ها  در انواع مختلف و با سایز وطراحی های متفاوت تولید می شوند. در طراحی ها و نحوه ی باز و بسته شدن این درب ها هم تنوع و گوناگونی بیش تری به وجود آمده است تا بتوان برای همه ی فضا ها با توجه به اندازه و عرض ورودی مدل مناسب درب را انتخاب و یا طراحی کرد.

درب شیشه ای ریلی (کشویی ) , درب شیشه ای لولایی , درب ششیشه ای اتوماتیک و درب شیشه ای اسپایدر از انواع مختلف و متنوع این درب ها هستند که توضیح مختصری در مورد هر کدام از آنها ارائه می شود.

درب سکوریت ریلی

این درب ها در دو نوع دستی و اتوماتیک طراحی و اجرا شده اند. در مدل دستی که بسیار هم پرکاربرد هستند به فضای کمی نیاز است و به همین دلیل برای فضاهای کوچک هم مناسب هستند و برای مکان هایی مانند مغازه ها راه پله سرویس بهداشتی و .. از آنها استفاده می شود.

نوع اتوماتیک این درب ها بیشتر در مکان های پر رفت و آمد به کار گرفته می شود. استفاده از این درب ها در مکان های شلوغ مزیت های فراوانی به همراه دارد از جمله جلوگیری از نفوذ آلودگی و گرد و غبار و جلوگیری از آلودگی های صوتی و محیطی . همچنین مانع انتشار میکروب ها وانتقال آن به افراد مختلف می شود که به خصوص در فصل های بیماری یا زمان شیوع بیماری های همه گیر از اهمیت فوق العاده ای برخوردار هستند.در مکان های پر تردد مانند بانک ها , بیمارستان ها , مراکز تجاری , مترو و .. از درب سکوریت ریلی اتوماتیک استفاده می شود.

درب سکوریت لولایی

این درب ها برای باز و بسته شدن درون ریل حرکت نمی کند بلکه مانند درب های معمولی به صورت لولایی باز و بسته می شود. در مکان هایی که نتوان به علت کمبود فضا از درب های ریلی یا کشویی استفاده کرد از درب های لولایی استفاده می شود که در هر ابعادی و برای هر عرض ورودی می توان از آنها استفاده کرد. این درب ها به اندازه ی 90 درجه برای باز و بسته شدن فضا می خواهد و در سایزهای مختلف و در مدل های تک لنگه یا دو لنگه تولید می شود.

این درب ها که هم به داخل و هم به خارج باز و بسته می شوند بعد از رها شدن به آرامی بسته می شوند و در بیش تر مغازه ها و فروشگاه ها نصب و اجرا شده است.

درب سکوریت اتوماتیک

به کار بردن این درب ها در سازه های مختلف بسیار فراگیر شده است . این درب ها بدون دخالت دست و با نیروی الکتریکی باز و بسته می شوند و بیشتر در اماکن شلوغ که عبور و مرور افراد در آن زیاد است استفاده می شوند. این درب ها انواع مختلفی دارد که با توجه به فضا و عرض ورودی از هر کدام از آنها استفاده می شود . سهولت در رفت و آمد امنیت بالا و ظاهر زیبا از ویژگی های این درب ها می باشد.

به دلیل استقبال فراوانی که در مکان های مختلف از این درب ها شده است در انواع مختلفی مانند درب کشویی , درب تلسکوپی , لولایی کرو (قوسی) , درب گردان (ریولوینگ ) ,درب تاشو (فولدینگ ) و ... تولید شده اند.

درب سکوریت اسپایدر

این درب ها که به نحوی در دسته ی درب های کشویی قرار می گیرد زیرا حرکت آنها هم برای باز و بسته شدن درون ریل است. این مدل از درب ها جدیدترین درب های شیشه سکوریت هستند که می تون از شیشه سکوریت رنگی و طرح دار در ساخت آنها استفاده کرد .ضخامت شیشه سکوریتی که در ساخت این درب ها مورد استفاده قرار می گیرد باید 10 میلیمتر باشد تا مقاومت لازم را داشته باشد.همچنین از یراق آلات تمام استیل و ضد زنگ در ساخت آنها استفاده می شود و معمولا تک لنگه هستند.

مزایای درب سکوریت

شیشه و شیشه نشکن در واقع سکوریت در معماری مدرن بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و به یکی از متریال های اصلی تبدیل شده است . این امر دلایل فراوانی دارد از جمله :

1 . زیبایی و ظرافت و چشم نوازی که شیشه به محیط می بخشد و خود به خود آن را شیک و امروزی جلوه می دهد و درساخت  بسیاری از سازه های امروزی و مدرن شیشه سکوریت به یکی از مواد و متریال اصلی و مهم تبدیل شده است که در نهایت باعث چشم نوازی و شیک بودن سازه می شود.

2 .  به دلیل کوچک تر شدن خانه ها و معماری جدید وجود نور و روشنایی در محیط یکی از نکات پر اهمیت است که مهندسین و معماران و طراحان پروژه های مختلف به این موضوع اهمیت روز افزونی می دهند. کمتر کسی رغبت می کند به یک فروشگاه یا مرکز تجاری تاریک قدم بگذارد یا خانه  تاریک و بدون وجود نور هیچ جذابیتی نخواهد داشت. بنابراین علاوه بر استفاده از لامپ ها و نورهای مصنوعی استفاده از درب های شیشه ای و سکوریت هم برای روشنایی محیط مورد استفاده قرار می گیرد که هزینه ی تمام شده ی آن هم در دراز مدت کمتر است.

3 . کیفت بالا و مقاومت بالای این متریال در برابر عوامل طبیعی مانند سرما گرما رطوبت و همچنین ضربه و فشارهای مختلف باعث می شود که امنیت و ایمنی لازم را داشته باشد و برای درب ورودی مکان های مختلف که از اهمیت بالایی برخوردار است از درب سکوریت استفاده کنند.

کاربرد درب سکوریت

به دلیل مزیت های فراوانی که استفاده از درب های سکوریت به همراه دارد کاربردهای زیادی در مکان های عمومی و خانه ها و منازل شخصی به دست آورده است که از جمله ی آنها می توان به درب بانک ها پاساژ ها فروشگاه ها و مراکز تجاری مختلف بیمارستان مترو مراکز درمانی و .. اشاره کرد .همچنین در منازل هم مخصوصا در سرویس های بهداشتی و حمام استفاده می شود.

درب اتوماتیک گردان ویترین دار

دلایل استفاده از درب سکوریت

مزیت های فراوانی که درب های سکوریت دارد افراد شرکت ها و سازمان ها و اداره های مختلف را به استفاده از این درب ها ترغیب کرده است. از جمله کیفیت بالا و امنیتی که این درب ها به همراه می آورد. زیبایی و حس تازگی و مدرن بودنی که به همراه می آورد و مقاومت و دوام بالای این درب ها. در واقع خصوصیات ظاهرا متضادی که در درب های سکورت جمع شده است ظرافت و زیبایی شیشه و در عین حال مقاومت و دوام بالای آن یکی از دلایل اصلی استفاده از این محصول است.

درب سکوریت

قیمت تمام شده ی درب سکوریت با توجه به کیفیت و برند شیشه و طراحی خاص آن یا یراق آلاتی که در ساخت درب استفاده شده است متفاوت است . مشخص است که درب های دستی قیمت کمتری نسبت به انواع اتوماتیک آن دارند. یا ابعاد و سایز درب در قیمت تمام شده ی آن تاثیر می گذارد. بهتر است برای اطلاع دقیق از قیمت ها و جزئیات مربوط به طراحی و ... تماس بگیرید.  

مقالات و اخبار